Az Óbudai Egyetem és Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által létrehozott Óbudai Zöld Szabadegyetem 2011. tavaszi szemeszterének utolsó előadása 2011. május 19-én az energiastratégiáról szólt. Az esemény előtt látogatást szerveztünk az Óbudai Egyetem Villamosenergetikai Intézetének Megújuló Energiaforrás laboratóriumába, ahol napelemeket, szélturbinát, vízerőművet, tüzelőanyag-cellát mutattunk be.