Kártyás Gyula címzetes egyetemi docens, oktatási főigazgató kiemelkedő oktató-nevelő munkája, iskolateremtő munkássága, oktatásszervezői feladatainak színvonalas ellátása, több évtizedes vezetői tevékenysége elismeréseként Trefort Ágoston-díjat vehetett át Balog Zoltán oktatási minisztertől augusztus 20-a alkalmából.
Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából Dr. Mélykúti Gábor dékáni munkájáért, több mint 40 éves színvonalas felsőoktatási oktatói, szakmai-közéleti tevékenységéért, valamint a fotogrammetriai és topográfiai technológiák kutatásában elért eredményeiért nyugállományba vonulása alkalmával Dr. Balogh Zoltán emberi erőforrás minisztertől a Pesti Vigadóban.
Sikeres szakmai életútja, emberi magatartása, a szakterület fejlesztéséért, a képzett szakember utánpótlás fáradhatatlan nevelésért, valamint a magyar földmérés és a magyar földmérő szakemberek nemzetközi elismertetése terén végzett munkája elismeréseként augusztus 20. alkalmából Fazekas Sándor földművelésügyi minisztertől a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehette át Dr. Busics György, az Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézetekének igazgatója.
A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült Dr. Szöllősi-Nagy András, a műszaki tudomány doktora, az UNESCO-IHE Institute for Water Education rektora, az Óbudai Egyetem címzetes egyetemi tanára Magyarország nemzetközi vízügyi kapcsolatainak előmozdítása érdekében, különösen a 2013. évi Budapesti Víz Világtalálkozó megszervezésében és lebonyolításában végzett önzetlen munkája elismeréseként.
A Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Dr. Turmezei Péter villamosmérnök, számítógépes elektronikai tervező és gyártó szakmérnök, címzetes egyetemi tanár, az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának volt dékánja.
Hende Csaba, Magyarország honvédelmi minisztere a Szolgálati Érdemjel ezüst fokozatát adományozta az Óbudai Egyetem hallgatójának, Rédli Andrásnak, aki idén tavasz óta főhadnagyi rangban szolgál a Magyar Honvédségben testnevelőtisztként.
Idén Győr adott otthont a nyomdászok hagyományos vándorgyűlésének június 19-20 között. A nagy hagyományokkal bíró rendezvény egyik célja, hogy az elhangzó előadások bővítsék a résztvevők szakmai tudását, tájékoztassanak az ágazat egészét érintő történésekről, a másik pedig, hogy a szakma tagjai találkozzanak egymással és a tapasztalatokat megbeszélve jól érezzék magukat ezen a két napon egymás társaságában.
Az Óbudai Egyetem június 6-án, a Bécsi úti kampuszban rendezte meg a Kárpát-medencei felsőoktatás magyar képviselői részvételével, immár negyedik alkalommal az EU-PED 2014 pedagógusnapi ünnepséget.
2014. május 22-én több, mint ötven cég képviselői gyűltek össze Debrecenben a Nyomda- és Papíripari Szövetség Tavaszi Gazdasági Konferenciáján és az azt követő közgyűlésen.
A Magyar Szennyvíztechnikai és Víziközmű Szövetség (MaSzeSz), melynek tagjai közé tartozik az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara is, 2014. május 27-28-án, Lajosmizsén tartotta XV. országos konferenciáját „Vízi közmű rendszerek és szolgáltatási területek integrációja – Műszaki-technológiai lehetőségek és gazdasági előnyök” címmel.