A Magyar Tudomány Ünnepe 2013. évi országos rendezvénysorozata, melynek kiemelt témája és főcíme a „Velünk élő tudomány", november 4-30. között kerül megrendezésre. Az Óbudai Egyetem egyre bővülő rendezvények sorozatával – tudományos konferenciákkal, szimpóziumokkal, megemlékezésekkel – ünnepli a kreatív alkotó elme, az innováció eredményeit.
Az Óbudai Egyetem három telephelyén (Óbudán, Józsefvárosban és Székesfehérváron) összesen 2800 látogató vett részt 101 programon. A megkérdezettek örömmel számoltak be élményeikről, de az előadó oktatók is legalább annyira élvezték a hétköznapok sodrásába színt hozó programot, ahol gyerkőcök és nagyszülők, szülők és diákok tekinthettek be a színfalak mögé, tehették fel kérdéseiket kötöttségek nélkül.
A fenti címmel, immáron hagyományos programként jelenik meg Dr. Kégl Tibor programja az egyetem Kutatók Éjszakáján, 2013. szeptember 27-én a Józsefvárosi Campus Népszínház utcai épületében. Naponta több tízezer ember halad át a Blaha Lujza téren, mégis talán kevesen tudják, hogy mindössze 1 percre a tértől, egy Foucault inga található a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar épületében.
A magyar mérnöktársadalom legnagyobb ünnepeként idén immár hetedik alkalommal került megrendezésre Bánki Donát születésnapjához kötődően a Magyar Műszaki Értelmiség Napja. Az Óbudai Egyetem 2013. évi rendezvényét az Alba Regia Egyetemi Központban, Székesfehérvárott tartotta társszervezésben a MTESZ Fejér Megyei Szervezetével.
A XXXI. Jubileumi Konferenciára 20 hallgatónk vívta ki a részvételi jogot. Közülük 8 az Ipari Termék- és Formatervezői Szakon, 5 a Környezetmérnök szakon, 7 a Könnyűipari szakon, alapképzésben végzi/végezte tanulmányait.
A Keleti Károly Gazdasági Kar számára rendkívüli sikereket hozott a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, amelynek Közgazdaságtudományi Szekciójában egy első, illetve egy különdíjjal is jutalmazatott harmadik helyezést is szerzett a KGK két hallgatója.
Kapcsolódva a III. Magyar Világtalálkozóhoz, az Óbudai Egyetemen kerül sor a Báthory – Brassai Konferenciasorozat 4. rendezvényére: 2013. május 22.-23. 1084 Budapest VIII. ker., Tavaszmező utca 14-18
Az Erdélyi Múzeum-Egyesület (EME) védnöksége alatt 2013. március 21-22-én immár tizennyolcadik alkalommal rendezték meg Kolozsvárott a Fiatal Műszakiak Tudományos Ülésszakát (FMTÜ). A rendezvény célja az erdélyi magyar műszaki értelmiség szakmai színvonalának emelése, a kutatási munka ösztönzése, a tudományos kapcsolatok kialakítása, valamint a magyar műszaki nyelv művelésének segítése. Az összejövetelen erdélyi, magyarországi és felvidéki kutatók, oktatók, egyetemi hallgatók vettek részt.
2013. március 26-án Dr. Horváth Ákos, a MTA Energiatudományi Kutatóközpont főigazgatója együttműködési megállapodást ír alá Prof. Dr. Rudas Imrével, az Óbudai Egyetem rektorával,mellyel azon szándékukat nyilvánítják ki, hogya tudományos kutatásban és az ahhoz kapcsolódó doktori képzésben tartósan együtt kívánnak működni.
A 2013. évi házi Tudományos Diákköri Konferencia eredményei rendre megelőzik az elmúlt évek „mérőszámait”: 27 szekcióban 177 dolgozat született 242 hallgató közreműködésével.