Az Óbudai Egyetem szeptember 25-én immár kilencedik alkalommal adott otthont az Egészségnapnak az intézmény aulájában. Idén az intézmény csatlakozott a Szív Világszövetség (WHF) által szervezett Szív Világnapja kezdeményezéshez azzal a céllal, hogy felhívja az intézmény hallgatóinak és dolgozóinak figyelmét: a szívbetegségek és az agyi érkatasztrófák követelik világszerte a legtöbb emberéletet.
Immár X. szemeszterét kezdi meg az Egyetem Bánki Donát Kollégiumában a "Szakmai Tudományos Műhely" névre keresztelt nyilvános ismeretterjesztő előadássorozat.
A két évvel ezelőtt indult, és azóta több mint 8000 hallgatót ösztöndíjhoz juttató Campus Hungary saját utcával várja az érdeklődőket a Sziget Fesztiválon.
Az Óbudai Egyetem június 6-án, a Bécsi úti kampuszban rendezte meg a Kárpát-medencei felsőoktatás magyar képviselői részvételével, immár negyedik alkalommal az EU-PED 2014 pedagógusnapi ünnepséget.
2014. május 30-31-én került megrendezésre a Management, Enterprise and Benchmarking (MEB) nemzetközi konferencia a Keleti Károly Gazdasági Karon, az ERENET (Entrepreneurship Research and Education Network of Central European Universities) hálózattal közösen.
Az Óbudai Egyetem Kiscelli utcai épületében 2014. április 28-án Prof.Dr. Rudas Imre, az Óbudai Egyetem leköszönt rektora nyitotta meg az Egyetemi Kutató és Innovációs Központot (EKIK). Megnyitó beszédében hangsúlyozta, hogy a központ létrehozásának stratégiai célja, a fiatal, kiemelkedő teljesítményt nyújtó PhD hallgatók kutatásainak támogatása, az intelligens tanulási és kutatási feltételek megteremtése illetve egy nemzetközi szinten is elismert Kutatóközpont kialakítása.
2014. február 7-én második alkalommal rendezte meg az Óbudai Egyetem Központi Nyílt Napját segítve a pályaválasztás előtt álló középiskolás tanulókat döntésük meghozatalában.
Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetvédelmi Karán öt éve egy új szak indult, melynek fő célkitűzése a mérnöki tudás és a design jól kiegyensúlyozott ötvözése volt, a végzősök munkaerőpiachoz igazodó versenyképességének növelése érdekében.
Az Óbudai Egyetem kezdeményezésére közös tanévnyitó ünnepséget tartottak a határon túli magyar tannyelvű felsőoktatási intézmények szeptember 20-án. Ez az első alkalom, hogy az Óbudai Egyetem és hat külhoni intézmény egy időben, de a Kárpát-medence különböző területein egymással virtuálisan összekapcsolódva nyitotta meg ünnepélyesen a tanévet.