Az Óbudai Egyetem november 5-23. között rendezi meg a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó eseménysorozatát – ezzel tisztelegve a magyar tudóstársadalom előtt. November 5-én tartották a Magyar Tudomány Ünnepe egyetemi nyitórendezvényét, melyen köszöntőt mondott Dr. Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára. Beszédében méltatta az intézmény kutatási eredményeit és ezek hasznosságát az egészségügyben. A rendezvényen az Óbudai Egyetem Szenátusa által alapított, az egyetemen oktatók és kutatók kiemelkedő tudományos eredményeinek, publikációs tevékenységének, valamint a hazai és nemzetközi tudományos életben betöltött szerepének elismerésére szolgáló díjak átadására is sor került. Az eseményt az egyetemen folyó, egészségügyet támogató kutatásokról szóló színvonalas előadások zárták.
A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódóan november 5-23. között tudományos eseményekkel tiszteleg Egyetemünk a magyar tudóstársadalom előtt. A megnyitó ünnepséget november 5-én rendezzük Bécsi úti campusunkon, melyen a kiemelkedő tudományos eredményeket elérő hallgatók, doktoranduszok, oktatók és kutatók számos díjat és elismerést vehetnek át. Az eseményen Prof. Dr. Réger Mihály rektor és Dr. habil. Nádai László kutatási és nemzetközi rektorhelyettes mellett köszöntő beszédet mond Dr. Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára is.
Új szakok és képzések indítását tervezi az Óbudai Egyetem, főleg információ- és informatika-biztonsági területen – jelentette be prof. Dr. Réger Mihály, az Óbudai Egyetem rektora november 23-án, a felsőoktatási intézmény megalakulásának 8. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen. Jelezte, hogy a bővülő képzési portfolió mellett infrastrukturális fejlesztések is zajlanak 2018-ban az egyetemen.
A konferenciát a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Magyar Közgazdasági Társaság Felelős Vállalatirányítási Szakosztálya, a Budapesti Értéktőzsde és az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kara rendezte.
Az Óbudai Egyetem csaknem egy hónapon át színes rendezvénysorozattal kapcsolódik a Magyar Tudomány Ünnepéhez. Ez alkalomból a november 3-ai megnyitó ünnepségen számos díjat és elismerést vehettek át az egyetemen kiemelkedő tudományos eredményeket elérő hallgatók, doktoranduszok, oktatók és kutatók.
Az Óbudai Egyetem csaknem egy hónapon át színes rendezvénysorozattal kapcsolódik a Magyar Tudomány Ünnepéhez, amelynek tematikája ezúttal az emberközpontú tudomány. A november 3-ai megnyitó ünnepségen számos díjat és elismerést vehetnek át az egyetemen kiemelkedő tudományos eredményeket elérő hallgatók, doktoranduszok, oktatók és kutatók.
November 3-án megkezdődött a Magyar Tudományos Akadémia egy hónapos, határainkon túlra is kiterjedő rendezvénysorozata, a Magyar Tudomány Ünnepe, melynek aktuális mottója: „Oknyomozó tudomány”. A programsorozathoz idén is csatlakozott az Óbudai Egyetem, amelynek megnyitó ünnepségén díjakkal ismerték el a legjobb kutatókat.
Az Óbudai Egyetemen november 2-án kezdődött meg a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó egyetemi programsorozat azzal a céllal, hogy az Egyetem népszerűsítse a tudományos kutatómunkát, bemutassa eredményeit, továbbá mindenki számára közérthetővé tegye a kutatás és az oktatás összhangjának jelentőségét.
A Magyar Tudomány Ünnepe Óbudai Egyetem rendezvénysorozatának az Egyetem főépületben megrendezésre kerülő programjai idejére a nagyobb szélessávú internetelérés érdekében a Magyar Telekom WiFi hálózatot épített ki.