Június 7-én átadták az Óbudai Egyetem Leginnovatívabb szakdolgozata pályázat díjazottjainak járó elismeréseket. A pályázatra a februárban beadott szakdolgozatokat várták és a májusi eredményhirdetést követően júniusban rendezték meg az ünnepélyes díjátadót.
A Magyar Tudományos Akadémia 2018 májusában tartotta a 189. közgyűlését, ahol az elmúlt időszak legjelentősebbnek ítélt hazai kutatás eredményeit bemutató előadások hangzottak el. A „Fotonok és nanoszerkezetek” május 24-i tudományos ülésén Dr. Nemcsics Ákos, az MTA doktora, a Kandó kar Mikroelektronikai és Technológia Intézetének professzora tartott előadást „Teraherzes áramkörök önszerveződő nanostruktúrák segítségével” címmel.
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szakmai és közéleti tevékenysége elismeréseként Lamár Krisztiánt, az Óbudai Egyetem oktatóját Kandó-díjban részesítette. A díjat 1979-ben alapították, és a vele járó bronz emlékplakett hátoldalán olvasható felirat tanúsága szerint a díjazott az elismerést elsősorban „a magyar villamos ipar gyártási kultúrájának felemelésében kifejtett kiemelkedő munkájáért” kapja. A kitüntetést a Magyar Elektrotechnikai Egyesület 94. küldött-közgyűlésének ünnepélyes záróeseményeként Béres József az egyesület elnöke adta át.
Virtuális valóság környezetből távfelügyelt ipari robotok, menet közben is használható töltőrendszer elektromos járművekhez, távvezérelt háztartási eszközök, fűszernövény-termesztő csomagolás önlocsoló rendszerrel, bluetooth-os lázmérő – ezek nem a jövő eszközei, hanem az Óbudai Egyetem leginnovatívabb hallgatóinak megvalósítható ötletei.
Németországban idén is megrendezték a Robocup German Open 2018 nemzetközi robotépítő versenyt, amelyen az Óbudai Egyetem csapata második helyezést ért el.
Hetedik alkalommal rendezték meg Veszprémben a Continental-BEST programozó versenyt április 19-20. között. A tavalyi versenyen is részt vevő három villamosmérnök hallatónk alkotta csapat idén megmérette magát. Bartos Zoltán, Zichy Gergely és Kiss Tamás az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Műszer-automatika szakán az Automatizált gyártórendszerek modulon tanulnak. A tavalyi 3. helyezés után idén megnyerték a versenyt.
Az Óbudai Egyetem interaktív, színes programokkal kapcsolódik a nemzetközi Lányok Napjához, amelynek célja, hogy közelebb vigye a műszaki képzéseket a továbbtanulás előtt álló középiskolás lányokhoz. Alternatív járműépítés, robotépítés és programozás, University Monopoly, 3D-s csomagolástervezés, színek-személyiség-stílus önismereti tréning, látványos kémiai kísérletek és még számos más izgalmas program várja április 26-án a diáklányokat az Óbudai Egyetemen.
2018-ban 24. alkalommal rendezték meg az Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenyt, amelyet idén a Szegedi Tudományegyetem szervezett. Az Óbudai Egyetem több csapata is kiváló eredményt ért el a megmérettetésen.
Palkovics László, oktatásért felelős államtitkár jelenlétében az Óbudai Egyetemmel szándéknyilatkozatot írt alá a Vodafone Magyarország és a Huawei Technologies Hungary, melyben a felek kifejezik abbéli szándékukat, hogy tovább népszerűsítsék az egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karán működő Híradástechnika Intézetet, valamint támogassák az itt tanuló tehetségek gyakorlati képzését. Az aláírás mellett kiosztották a hallgatóknak a két vállalat és az egyetem által közösen kiírt „SmartCity lehetőségek 5G mobil infrastruktúrán” témájú pályázat díjait is.
Az Óbudai Egyetem speciális nyitott napon fogadott két szoftverfejlesztést tanuló középiskolai osztályt, hogy bepillanthassanak az egyetemi közegbe. A NIK és a KVK változatos és látványos bemutatóórákkal igyekezett a jövő fejlesztői számára vonzóvá tenni az egyetemet.