Az indonéziai Universitas Indonesia 2011 decemberében ismét közzétette a világ „legzöldebb” egyetemeinek listáját. A listára azok a felsőoktatási intézmények kerülhetnek fel, amelyek működésük során érvényesítik a fenntartható fejlődés, a környezettudatos intézményműködtetés szempontjait.
Az Óbudai Egyetem kezdeményezése nyomán Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata és az egyetem között – Prof. Dr. Rudas Imre, az intézmény rektora és Bús Balázs polgármester által aláírásával – környezetvédelemi együttműködési megállapodás jött létre.
Az Óbudai Egyetem és Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által létrehozott Óbudai Zöld Szabadegyetem 2011. tavaszi szemeszterének utolsó előadása 2011. május 19-én az energiastratégiáról szólt. Az esemény előtt látogatást szerveztünk az Óbudai Egyetem Villamosenergetikai Intézetének Megújuló Energiaforrás laboratóriumába, ahol napelemeket, szélturbinát, vízerőművet, tüzelőanyag-cellát mutattunk be.
A Környezetvédelem Világnapja programsorozathoz kapcsolódva az Óbudai Egyetemen június 6-án „Táji örökségünk megőrzéséért” címmel került megnyitásra az Európa Tanács Tájdíj pályázatára készített hazai kitüntetett pályaművek kiállítása. Dr. Gáti József kancellár köszöntő szavait követően Dr. Patkó István, a bemutatót rendező Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar dékánja hangsúlyozta, hogy Magyarország 2008-ban csatlakozott az Európai Táj Egyezményhez, melynek keretében került a pályázat meghirdetésre hazánkban.
Az Óbudai Egyetem kezdeményezése nyomán Budapest III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata és az egyetem között együttműködési megállapodás jött létre, mely több területre terjed ki a környezetvédelem témájában.