Az Esélyegyenlőségi Bizottság az Egyetem esélyegyenlőséget megteremtő döntéseit előkészítő, konzultatív, javaslattevő, illetve tanácsadó testülete.
Az Esélyegyenlőségi Bizottságnak négy tagja van:
az oktatók, kutatók, tanárok képviselője,
az oktatást segítő munkakörben foglalkoztatottak képviselője,
az FDSZ intézményi szervezetének képviselője
az EHÖK képviselője.
Az Esélyegyenlőségi Bizottság elnökét a Bizottság választja tagjai közül.
Az Esélyegyenlőségi Bizottság feladat-és hatáskörei különösen:
az Egyetem működésében figyelemmel kíséri a nők és a férfiak arányos képviseletét, javaslatokat tesz a férfiak és nők arányos képviseletének elérésére
ellenőrzi az arányos képviselet kialakítása érdekében tett intézkedések eredményességét
feltárja a megkülönböztetés megnyilvánulásait, a nők arányos szerepvállalását sértő intézkedéseket, és kezdeményezi megszüntetésüket
figyelemmel kíséri a fogyatékkal élő egyetemi polgárok esélyegyenlőségének javítása érdekében tett intézkedések végrehajtását, szükség esetén ilyen intézkedésekre javaslatot tesz
figyelemmel kíséri a nagycsaládos, gyermeküket egyedül nevelő, vagy kisebbséghez tartozó munkavállalók esélyegyenlőségének megvalósulását, javaslatot tesz a Szenátusnak az esetleges hátrányos megkülönböztetés megszüntetésére,
évenként felülvizsgálja az Egyetem Esélyegyenlőségi Tervét.