Az Esélyegyenlőségi Bizottság az Egyetem esélyegyenlőséget megteremtő döntéseit előkészítő, konzultatív, javaslattevő, illetve tanácsadó testülete.
Az Esélyegyenlőségi Bizottságnak négy tagja van:
- az oktatók, kutatók, tanárok képviselője,
- az oktatást segítő munkakörben foglalkoztatottak képviselője,
- az FDSZ intézményi szervezetének képviselője
- az EHÖK képviselője.
Az Esélyegyenlőségi Bizottság elnökét a Bizottság választja tagjai közül.
Az Esélyegyenlőségi Bizottság feladat-és hatáskörei különösen:
- az Egyetem működésében figyelemmel kíséri a nők és a férfiak arányos képviseletét, javaslatokat tesz a férfiak és nők arányos képviseletének elérésére
- ellenőrzi az arányos képviselet kialakítása érdekében tett intézkedések eredményességét
- feltárja a megkülönböztetés megnyilvánulásait, a nők arányos szerepvállalását sértő intézkedéseket, és kezdeményezi megszüntetésüket
- figyelemmel kíséri a fogyatékkal élő egyetemi polgárok esélyegyenlőségének javítása érdekében tett intézkedések végrehajtását, szükség esetén ilyen intézkedésekre javaslatot tesz
- figyelemmel kíséri a nagycsaládos, gyermeküket egyedül nevelő, vagy kisebbséghez tartozó munkavállalók esélyegyenlőségének megvalósulását, javaslatot tesz a Szenátusnak az esetleges hátrányos megkülönböztetés megszüntetésére,
- évenként felülvizsgálja az Egyetem Esélyegyenlőségi Tervét.
Contact
Address and Map
Frissítve
2020.06.12.
