
A Kandó Kollégium felújításáról szóló szerződést ezen a héten írta alá Egyetemünk a kivitelező céggel, melynek nyomán a következő héten elindulhat a beruházás. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az Óbudai Egyetem szeptember 4-ei tanévnyitó szenátusi ülésén jelentette be, hogy a kormány 1,8 milliárd forinttal támogatja a kollégiumfejlesztést.
A felújított 6 emeletes kollégium 405 diák befogadására lesz alkalmas. Az első emeleten oktatói szobák, közösségi terek, a kollégium vezetősége és az EHÖK számára irodák, valamint a NIK részére egy 50 fős oktatási egység kap majd helyet. De ugyanezen a szinten a hallgatók részére egy 300-400 főt befogadó közösségi teret is kialakítanak. A megújuló épületben akadálymentes és baba-mama szobák is lesznek, és minden szinten létesítenek közösségi teret, konyhát, vasaló egységet.
A sportolni vágyóknak egy konditerem is rendelkezésükre áll majd a kollégium földszintéjén, a kerékpárosok számára egy belső kerékpártároló is létesül.
