A mindennapi munkát alapjaiban segítő géppark fejlesztésén dolgozik a Műszaki Igazgatóság, így a nyomtató konszolidáció, projektorok beszerzése és karbantartása, valamint a hangosítási szolgáltatások biztosítása nagy hangsúlyt kaptak.
Új multifunkcionális nyomtatók beszerzésén dolgozik a Műszaki Igazgatóság. Az érvényben lévő KEF keret-megállapodással összhangban közbeszerzés indult, s jelenleg a beérkezett ajánlatok kiértékelése zajlik. A közbeszerzési törvény által meghatározott határidők betartásával várhatóan az új nyomtatók beüzemelése június végétől megkezdődhet. A teljes beüzemelés július végére várható.
Összesen 93 darab multifuncionális, modern gép üzemel majd, jóval több, mint eddig, így a géppark elhelyezését is újra kell terveznie a műszakiaknak.
A nyomtató-berendezéseken kívül a projektorok karbantartásával kapcsolatban is elindult az engedélyeztetési folyamat. A meglévő projektorokon túl új gépek beszerzése is folyamatban van, valamint több, régi projektort ki is kell cserélni. Az egyetem területén több tanteremben és laborban üzemelő, élettartamuk végét elérő, elöregedett eszközt lecserélnek, így AudMax nagy teljesítményű projektor, és 20 darab közepes teljesítményű gép beszerzése indult el.
A főépületbe telepített hangosítást illetően a törvényben meghatározottak szerint közbeszerzési eljárás indul júniusban.
