Az Óbudai Egyetem szeptember 4-ei tanévnyitó szenátusi ülésén jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, hogy a kormány 1,8 milliárd forinttal támogatja az intézmény kollégiumfejlesztését. Csaknem 3500 új hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait idén az Óbudai Egyetemen, nyolcvannal többen, mint egy évvel ezelőtt - annak ellenére is, hogy országos szinten a műszaki felsőoktatási területre jelentkezők száma 7,2 százalékkal csökkent ebben az időszakban. A műszaki, informatikai és gazdasági képzéseket nyújtó felsőoktatási intézményben meghirdetett 14 szak közül hétre a legtöbb hallgatót az Óbudai Egyetem vette fel az országban.
Az Óbudai Egyetemen idén először hirdették meg a Leginnovatívabb szakdolgozat díját. A számos beadott pályamunka közül Bagi Zsófia ipari termék- és formatervező mérnök, a Rejtő kar végzőse nyerte a versenyt. A díjat a Szenátus november 28-i ülésén adták át.
A 2015. évi szenátusi választások során az 5, számú választóközösségben a szavazás érvénytelen és eredménytelen lett, mivel a szavazáson a választásra jogosultak kevesebb, mint 50%-a jelent (22%).
Az Óbudai Egyetem Szenátusa 2015. május 4. napján elfogadta az Egyetem új Szervezeti és Működési Rendjét. Az új SZMR-ben módosult a Szenátus összetétele, ezért a vonatkozó szabályzati rendelkezések értelmében szenátusi választások tartása szükséges.
Dr. Turmezei Péter intézetigazgató, a Kandó Kálmán Villamosmérnöki kar dékánja részére a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Szenátusa Címzetes egyetemi tanár kitüntető címet adományozott.
Az Óbudai Egyetem Szenátusának Ünnepi Kibővített Tanévnyitó Ülését szeptember 5-én 14:00 órakor tartja a Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében, (1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.).