A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kiírt 2021. évi Tématerületi Kiválósági Program nyertes pályázatai között szerepelt az Óbudai Egyetem innovatív és digitális egészségipari technológiák fejlesztése és értékelése pályázata, amelyet 480.000.000 Ft-os támogatással díjaztak.
Az Óbudai Egyetem a 2020-2.1.1-ED-2020-00090 azonosítószámú „K-Mooc típusú felsőoktatási kurzusok fejlesztése az Óbudai Egyetemen” című projekt fejlesztését valósítja meg 2020.12.01 - 2021.11.30-ig terjedő időszakban, az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól kapott 80.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatási összeg segítségével. A projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kezelésében valósul meg.
Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere hivatalában fogadta Földesi Gabriellát az Óbudai Egyetem új kancellárját. A találkozó keretében Kancellár Asszony rövid bemutatkozását követően köszönetét fejezte ki az Önkormányzat vezetőjének, az eddig tanúsított példaértékű együttműködésért. A tárgyalás során tájékoztatást adott az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar jelenlegi helyzetéről, működéséről és a további fejlesztési elképzelésekről, valamint áttekintették a jövőbeni közös együttműködés lehetőségének alapjait.
Az Óbudai Egyetem megállapodást kötött a PCB Droid nyomtatott áramkör tervező applikációt fejlesztő céggel, amelynek köszönhetően az Óbudai Egyetem diákjai és tanárai egy éven keresztül ingyenesen használhatják az alkalmazás professzionális eszközeit.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karára járó #csapatnev team nyerte a T-Systems fejlesztői versenyét. Így három fehérvári mérnökinformatikus fejlesztheti a T-Systems szakértői mentorálásával a 110 ezer látogatót fogadó EFOTT fesztivál új applikációját, és elviheti a győztesnek járó 1 millió forintos pénzjutalmat is.
Szeptembertől több helyen lesz elérhető WIFI az Óbudai Egyetem kampuszain, Óbudán és Józsefvárosban. Ráadásul gyorsabb és stabilabb is lesz a szolgáltatás.
Az Óbudai Egyetem az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a „Felsőoktatási Struktúraátalakítási Alap terhére megvalósuló fejlesztések megvalósítására” címmel meghirdetett pályázaton a székesfehérvári Alba Regia Műszaki Kar fejlesztésére 1 milliárd forint támogatást nyert el.
November 2-án Prof. Dr. Réger Mihály általános rektorhelyettes és Monszpart Zsolt kancellár ünnepélyes keretek között adta át a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar felújított előadótermét.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara 1milliárd forintos fejlesztési pályázatot nyert el Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatával együttműködve, mely a régió vállalkozásainak szakemberigényét felmérve valósul meg a következő háromnegyed évben.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar célja a Közép-Dunántúli Régió, és ezen belül is a székesfehérvári kistérség műszaki és gazdasági fejlődésének támogatása.