A kormány stratégiai partnerként tekint a modellváltó egyetemekre céljainak megvalósításában – többek közt ez hangzott el A megújuló felsőoktatás ünnepe című rendezvényen, melyet Veszprémben tartottak november 8-án. A Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumát Prof. Dr. Kovács Levente rektor és Cser-Palkovics András képviselte. Az egyetemnek szóló díszoklevelet Székesfehérvár polgármestere, a kuratóriumi tagként vette át Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől, valamint Stumpf Istvántól, a felsőoktatási modellváltás koordinációjáért felelős kormánybiztostól.
Az Óbudai Egyetemen november 2-án kezdődött meg a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó egyetemi programsorozat azzal a céllal, hogy az Egyetem népszerűsítse a tudományos kutatómunkát, bemutassa eredményeit, továbbá mindenki számára közérthetővé tegye a kutatás és az oktatás összhangjának jelentőségét.
A Magyar Tudomány Ünnepe 2013. évi országos rendezvénysorozata, melynek kiemelt témája és főcíme a „Velünk élő tudomány", november 4-30. között kerül megrendezésre. Az Óbudai Egyetem egyre bővülő rendezvények sorozatával – tudományos konferenciákkal, szimpóziumokkal, megemlékezésekkel – ünnepli a kreatív alkotó elme, az innováció eredményeit.