A Rejtő Kar ipari termék- és formatervező mérnök hallgatói a 2019/20-as tanév első félévében készített projektfeladataik egyedi megoldásait mutatták be egy divatbemutató és kiállítás keretében.
Divatbemutató, Hungarikumok újragondolva, extrém térelválasztók három művészeti téma inspirációjára – az Óbudai Egyetem Ipari termék- és formatervező mérnök szakos hallgatóinak kiállítása nyílt meg május 15-én a Bécsi úti kampuszon.
Kommunikatív kezdetek címmel volt látható az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Ipari termék- és formatervező mérnöki szakos hallgatóinak projekt- és diplomamunka kiállítása a Budapesti Francia Intézetben.
2016. május utolsó oktatási hetében nagy sikerrel mutatta be a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Terméktervező Intézete a III. évfolyamos hallgatók projektmunkáit.
Minden félév végén hallgatóink nyilvános kiállítás és divatbemutató keretében mutatják be féléves projektfeladataik eredményét. A nézők voksolhatnak a kiállított alkotásokra, ezzel is jelezve, hogy az esemény már beépült az egyetem Doberdó úti kampuszának mindennapjaiba és egy kis oldott hangulatot hoz a zárthelyi dolgozatok írása mellett.
A Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar évfolyam-bemutatójára a III. évfolyamos, Ipari termék- és formatervező mérnöki szakos hallgatók valamennyien azonos művészeti inspirációt kaptak témául, a MAGYAR SZECESSZIÓ vagy az ART-DECO stílusokat. Látványos terítők és terítékek, stílusos sütik és süteményes dobozok, illetve étlapok készültek mindkét témában.
A 2014-es Design Hét alkalmából az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Terméktervező Intézetének III. és IV. évfolyamos hallgatói a Francia Intézetben rendezték meg kiállításukat és öltözék bemutatójukat.
Az Ipari termék- és formatervező mérnöki szak Terméktervező szakirányának Öltözék és kiegészítők, valamint Textil és enteriőr modulos hallgatói ismét látványos divatbemutató és kiállítás keretében mutatták be májusban projektfeladataik eredményét az egyetem Bécsi úti aulájában.
Először került megrendezésre Miss OnE néven szépségverseny az Óbudai Egyetemen. A verseny az Óbudai Egyetemi Napok programján belül került megrendezésre április 10-én.
2012 decemberében az egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának Terméktervező Intézete megrendezte szokásos félévi divatbemutatóját és kiállításait.