Az Óbudai Egyetem kezdeményezése nyomán Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata és az egyetem között – Prof. Dr. Rudas Imre, az intézmény rektora és Bús Balázs polgármester által aláírásával – környezetvédelemi együttműködési megállapodás jött létre.
Az Óbudai Egyetem és Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által létrehozott Óbudai Zöld Szabadegyetem 2011. tavaszi szemeszterének utolsó előadása 2011. május 19-én az energiastratégiáról szólt. Az esemény előtt látogatást szerveztünk az Óbudai Egyetem Villamosenergetikai Intézetének Megújuló Energiaforrás laboratóriumába, ahol napelemeket, szélturbinát, vízerőművet, tüzelőanyag-cellát mutattunk be.
2010 szeptemberével kezdődően havi egy alkalommal a környezettudatos energiatermelés és felhasználás kapcsán előadások kerülnek megrendezésre az Óbudai Zöld Szabadegyetem keretén belül az Óbudai Egyetemen.
Az Óbudai Egyetem kezdeményezése nyomán Budapest III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata és az egyetem között együttműködési megállapodás jött létre, mely több területre terjed ki a környezetvédelem témájában.
Az Óbudai Egyetem kezdeményezése nyomán Budapest III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata és az egyetem között együttműködési megállapodás jött létre 2010. június 18-án, mely a környezet védelmére helyezi a hangsúlyt.
Az Óbudai Egyetem kezdeményezése nyomán Budapest III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata és az egyetem között együttműködési megállapodás jött létre, mely a környezet védelmére helyezi a hangsúlyt.