A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság (MEMT) a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központtal (EMK) közösen, az Egészségügyi Világszervezet Európai Regionális Irodája és a Magyar Tudományos Akadémia Fenntartható Fejlődés Elnöki Bizottsága szakmai támogatásával szervezi meg az „Oltáskampány – Te hogy csinálnád?” hackathont, egy innovációs versenyt egyetemi hallgatók számára. Több tudományterület – többek között az informatika, az egészségügy, és a kommunikáció – kapcsolódik és dolgozik össze ezen az ötletversenyen, kiegészülve jövendőbeli kreatív szakemberekkel.
Neumann János születésének 120. évfordulójának évében, 2023-ban Magyarország rendezheti meg Szegeden a fiatalok legrangosabb informatikai világversenyét, a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát (IOI2023 - 35th International Olympiad in Informatics). A szervezők pályázat keretében szeretnék bevonni a diákokat az esemény logójának megtervezésébe.
Az Óbudai Egyetem hallgatóiból álló váltócsapat idén ismét részt vett az UltraBalaton futóversenyen. Idén is szép eredménnyel zártak, aminek köszönhetően kiválóan képviselték egyetemünket.
Hamarosan lejár a Proof of Concept (PoC) pályázat jelentkezési határideje, mely révén a tehetséges egyetemi csapatok kutatási ötleteik piaci hasznosításához szükséges pénzügyi támogatására és mentorálására jelentkezhetnek. Itt a következő lehetőség az innovatív vállalkozásötletek megvalósítására: a Techstars Startup Weekend verseny. Az ÓE jelentkezők felkészülését az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK) mentorai is segítik.
A verseny célja az innováció és a hallgatói szolgáltatások minőségének javítása volt, új ötletek révén. A hallgatói csoportoknak innovatív és gyakorlatban is implementálható megoldási modelleket kellett kidolgozniuk az alábbi témákban: Online oktatást támogató megoldások fejlesztése, Digitális Tanulmányi Osztály megtervezése és szolgáltatásai vagy a beiskolázási program és platform fejlesztése.
A KVK csapata nyolcadik helyezést ért el a World Robot Olympiad (WRO) nemzetközi robotprogramozási verseny magyarországi fordulóján, amelyen négy kategóriában 135 csapat és mintegy 400 diák vett részt június 8. és 9. között Tatabányán.
Németországban idén is megrendezték a Robocup German Open 2018 nemzetközi robotépítő versenyt, amelyen az Óbudai Egyetem csapata második helyezést ért el.
Hetedik alkalommal rendezték meg Veszprémben a Continental-BEST programozó versenyt április 19-20. között. A tavalyi versenyen is részt vevő három villamosmérnök hallatónk alkotta csapat idén megmérette magát. Bartos Zoltán, Zichy Gergely és Kiss Tamás az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Műszer-automatika szakán az Automatizált gyártórendszerek modulon tanulnak. A tavalyi 3. helyezés után idén megnyerték a versenyt.