A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság (MEMT) a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központtal (EMK) közösen, az Egészségügyi Világszervezet Európai Regionális Irodája és a Magyar Tudományos Akadémia Fenntartható Fejlődés Elnöki Bizottsága szakmai támogatásával szervezi meg az „Oltáskampány – Te hogy csinálnád?” hackathont, egy innovációs versenyt egyetemi hallgatók számára. Több tudományterület – többek között az informatika, az egészségügy, és a kommunikáció – kapcsolódik és dolgozik össze ezen az ötletversenyen, kiegészülve jövendőbeli kreatív szakemberekkel.
Nagyszerű ötletek születtek az Állatorvostudományi Egyetem és az Óbudai Egyetem (ÓE) közös szervezésű, fantasztikus hangulatú ötletversenyén, a VETATHON-on, „Az állatok és a pandémia” témakörében. A csapatok a 24 órás megmérettetés során egy általuk felállított probléma megoldására tettek javaslatot és demonstrálták is innovatív ötleteiket. Több ÓE hallgató is kiemelkedő teljesítményt nyújtva, az egyik nyertes csapat tagjaként zárta a versenyt. A harmadik helyen végzett Vengineers nevű csapat tagjai közül többen az Óbudai Egyetem hallgatói: Molnár Albert, Viktor Patrik, Kovács Evelin, Simon Dániel.
Az Állatorvostudományi Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen online rendezi meg a VetaThon ötletversenyt, „Az állatok és a pandémia” témakörben február 26-án és 27-én. Az izgalmas szellemi verseny célja, hogy a 24 órás hackathonon az állategészségügyi és a mérnöki tudományterület összekapcsolásával a világ aktuális és valódi problémáira új megközelítésű – akár a pandémiás helyzeten is túlmutató – megoldásokat kapjunk, melyeknek konkrét hasznosítása is elképzelhető.
Az Állatorvostudományi Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen izgalmas szellemi versenyre invitálja hallgatóit. A VetaThon elnevezésű hackathonra jelentkezőktől a világ aktuális és valódi problémáira várunk kreatív és legalább elvben megvalósítható megoldásokat. A megmérettetés témaköre: „Az állatok és a pandémia”.
Kihirdették az Óbudai Egyetem idei hallgatói versenyének eredményét. A verseny célja az innováció és a hallgatói szolgáltatások minőségének javítása volt. A koronavírus okozta járványhelyzetben előtérbe kerültek a távoktatást, online jelenlétet segítő megoldások. A hallgatói csapatok valós problémákra, igényekre, kihívásokra kínáltak megvalósítható megoldásokat, melyeket az Egyetem a jövőben beépíthet saját működési modelljébe. A hallgatói innovációban rejlő potenciál kiaknázása, valamint a hallgatók érdekeinek érvényesítése az adminisztráció területén további célként jelent meg, a smart egyetemmé válás irányába.
Az Óbudai Egyetem hallgatói kiemelkedően szerepeltek a European Institute of Technology maratoni ötletversenyén, a Brainmarathon4Health-en, melyet október 11-12-én rendeztek Budapesten. A két győztes csapat tagjainak sorát 2-2 hallgatónk is erősítette.
Idén első alkalommal rendezi meg egészségügyi hackathon versenyét, a vITathont a Semmelweis Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen. Informatikai, gazdasági és egészségügyi szakterületek hallgatói vegyes csapatokban veselkednek neki valós társadalmi- és technológiai problémák feldolgozásának október 13-14-én.
Első alkalommal rendezik meg a vITathon ötletmaratont, melyre az Óbudai és a Semmelweis Egyetem hallgatói és frissdiplomásai jelentkezhetnek. Október 13-14-én tartják az első, 30 órás eseményt, melyen a két egyetem vegyes csapatai mérhetik össze tudásukat egészségügyi adatok újszerű és hasznosítható feldolgozásában.