Skip to main content
Logo
  • Tárgymutató
  • Térkép
  • E-learning
  • Erasmus
  • Kollégium
  • Könyvtár
  • Jegyzetbolt
  • Neptun
  • Intranet
  • Közbeszerzés
  • Egyetem
  • Karok, központok
  • Oktatás
  • Tudomány és Innováció
  • Hallgatói élet

hackathon

Jelentkezés hackathonra: „Oltáskampány – Te hogy csinálnád?”

2021. december 06. - hétfő
Jelentkezés hackathonra: „Oltáskampány – Te hogy csinálnád?”

A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság (MEMT) a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központtal (EMK) közösen, az Egészségügyi Világszervezet Európai Regionális Irodája és a Magyar Tudományos Akadémia Fenntartható Fejlődés Elnöki Bizottsága szakmai támogatásával szervezi meg az „Oltáskampány – Te hogy csinálnád?” hackathont, egy innovációs versenyt egyetemi hallgatók számára. Több tudományterület – többek között az informatika, az egészségügy, és a kommunikáció – kapcsolódik és dolgozik össze ezen az ötletversenyen, kiegészülve jövendőbeli kreatív szakemberekkel.

 

VETATHON ötletverseny - ÓE hallgatók a győztesek között

2021. március 09. - kedd
VETATHON ötletverseny - ÓE hallgatók a győztesek között

Nagyszerű ötletek születtek az Állatorvostudományi Egyetem és az Óbudai Egyetem (ÓE) közös szervezésű, fantasztikus hangulatú ötletversenyén, a VETATHON-on, „Az állatok és a pandémia” témakörében. A csapatok a 24 órás megmérettetés során egy általuk felállított probléma megoldására tettek javaslatot és demonstrálták is innovatív ötleteiket. Több ÓE hallgató is kiemelkedő teljesítményt nyújtva, az egyik nyertes csapat tagjaként zárta a versenyt. A harmadik helyen végzett Vengineers nevű csapat tagjai közül többen az Óbudai Egyetem hallgatói: Molnár Albert, Viktor Patrik, Kovács Evelin, Simon Dániel.

Meghívó a VetaThon ötletverseny záróeseményére

2021. február 26. - péntek
Meghívó a VetaThon ötletverseny záróeseményére

Az Állatorvostudományi Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen online rendezi meg a VetaThon ötletversenyt, „Az állatok és a pandémia” témakörben február 26-án és 27-én. Az izgalmas szellemi verseny célja, hogy a 24 órás hackathonon az állategészségügyi és a mérnöki tudományterület összekapcsolásával a világ aktuális és valódi problémáira új megközelítésű – akár a pandémiás helyzeten is túlmutató – megoldásokat kapjunk, melyeknek konkrét hasznosítása is elképzelhető.

Hallgatói online verseny – „Az állatok és a pandémia”

2021. január 21. - csütörtök
Hallgatói online verseny – „Az állatok és a pandémia”

Az Állatorvostudományi Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen izgalmas szellemi versenyre invitálja hallgatóit. A VetaThon elnevezésű hackathonra jelentkezőktől a világ aktuális és valódi problémáira várunk kreatív és legalább elvben megvalósítható megoldásokat. A megmérettetés témaköre: „Az állatok és a pandémia”.

Óbudai Egyetem Hallgatói hackathon

2020. december 21. - hétfő
Óbudai Egyetem Hallgatói hackathon

Kihirdették az Óbudai Egyetem idei hallgatói versenyének eredményét. A verseny célja az innováció és a hallgatói szolgáltatások minőségének javítása volt. A koronavírus okozta járványhelyzetben előtérbe kerültek a távoktatást, online jelenlétet segítő megoldások. A hallgatói csapatok valós problémákra, igényekre, kihívásokra kínáltak megvalósítható megoldásokat, melyeket az Egyetem a jövőben beépíthet saját működési modelljébe. A hallgatói innovációban rejlő potenciál kiaknázása, valamint a hallgatók érdekeinek érvényesítése az adminisztráció területén további célként jelent meg, a smart egyetemmé válás irányába.

Kiemelkedő eredmények a European Institute of Technology ötletversenyén

2018. október 16. - kedd
Kiemelkedő eredmények a European Institute of Technology ötletversenyén

Az Óbudai Egyetem hallgatói kiemelkedően szerepeltek a European Institute of Technology maratoni ötletversenyén, a Brainmarathon4Health-en, melyet október 11-12-én rendeztek Budapesten. A két győztes csapat tagjainak sorát 2-2 hallgatónk is erősítette.

Holnap kezdődik az Óbudai Egyetem és a Semmelweis Egyetem hallgatóinak közös csatája a dohányzás ellen

2017. október 04. - szerda
Kezdődik az Óbudai Egyetem és a Semmelweis Egyetem hallgatóinak közös csatája a dohányzás ellen

Idén első alkalommal rendezi meg egészségügyi hackathon versenyét, a vITathont a Semmelweis Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen.  Informatikai, gazdasági és egészségügyi szakterületek hallgatói vegyes csapatokban veselkednek neki valós társadalmi- és technológiai problémák feldolgozásának október 13-14-én. 

Indul az első vITathon ötletmaraton

2017. szeptember 19. - kedd
Indul az első vITathon ötletmaraton

Első alkalommal rendezik meg a vITathon ötletmaratont, melyre az Óbudai és a Semmelweis Egyetem hallgatói és frissdiplomásai jelentkezhetnek. Október 13-14-én tartják az első, 30 órás eseményt, melyen a két egyetem vegyes csapatai mérhetik össze tudásukat egészségügyi adatok újszerű és hasznosítható feldolgozásában.

Felsőoktatási modellváltás
UtasításokProgram
Koronavírus tájékoztató
Széchenyi 2020

Zöld Egyetem

Minőségirányítás
K-MOOC
Duális és kooperatív képzés
Tudományos Diákkör
Egyetemi Kutató és Innovációs Központ
Acta Polytechnica Hungarica
Pályázatok
Hallgatói szolgáltatások
 Közösségi Szolgálat
OneJob
Foglalkoztatás-egésszégügy az egyetemen
Családbarát munkahely
NatRisk
Trafsaf
  • English English
  • Magyar Magyar

Gyorslinkek

  • Karok, központok
    • Alba Regia
    • Bánki Donát
    • Kandó Kálmán
    • Keleti Károly
    • Neumann János
    • Rejtő Sándor
    • Ybl Miklós
    • EKIK
    • Trefort Ágoston
    • Salgótarjáni Képzési Központ és Kutatóhely
    • Alkalmazott Informatikai és Alkalmazott Matematikai Doktori Iskola
    • Anyagtudományok és Technológiák Doktori Iskola
    • Biztonságtudományi Doktori Iskola
  • Vagyongazdálkodás, bérbeadás
    • Pályázati felhívás
  • Tárgymutató
    • Intézetek A-Z
  • Média
    • Galéria
    • Videótár
Nemzeti Kiválóság Program
  • Impresszum
  • Kapcsolat
  • Állásajánlatok
  • Álláspályázatok
  • Közérdekű adatok
  • Bejelentés
  • Adatvédelem