Az Óbudai Egyetem (ÓE) és a Szent Margit Rendelőintézet Egészségfejlesztési Irodája (EFI) a magyar költségvetés és az Európai Unió által kiemelten támogatott egészségfejlesztési tervének részeként hirdetettek versenyt „Tettem az egészségemért” címmel, az Egyetem hallgatói számára. A közös projekt záróeseményén a programban részt vevő hallgatóknak (Neumann János Informatikai Kar) elismeréseket adtak át a Szenátusi tárgyalóban május 7-én.
Idén is átadták a Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) díjait. Az Óbudai Egyetem két kollégája részesült elismerésben az egyesületben végzett elkötelezett munkájáért.
Az Óbudai Egyetem harmadik alkalommal vehette át a Családbarát Munkahely díjat és a 2.000.000 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást a Közbeszerzési Hatóság székházában megrendezett díjátadó ünnepség keretében. A kitüntető címet Novák Katalin, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár adta át Földesi Gabriellának, az Egyetem kancellárjának.
A tavalyi évet követően 2018-ban is sikeresen pályázott az Óbudai Egyetem az Emberi Erőforrások Minisztériuma által immár nyolcadik alkalommal kiírt Családbarát Munkahely Pályázatra. A felsőoktatási intézmény ezzel már második alkalommal vehette át az elismerést. Az idei díjkiosztó rendezvénynek az Óbudai Egyetem adott otthont október 8-án. Az eseményen Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár köszöntőjét követően adta át a nyertes pályázóknak a díjakat.
A KVK csapata nyolcadik helyezést ért el a World Robot Olympiad (WRO) nemzetközi robotprogramozási verseny magyarországi fordulóján, amelyen négy kategóriában 135 csapat és mintegy 400 diák vett részt június 8. és 9. között Tatabányán.
Június 7-én átadták az Óbudai Egyetem Leginnovatívabb szakdolgozata pályázat díjazottjainak járó elismeréseket. A pályázatra a februárban beadott szakdolgozatokat várták és a májusi eredményhirdetést követően júniusban rendezték meg az ünnepélyes díjátadót.
Az Óbudai Egyetem a Kárpát-medencei felsőoktatás magyar reprezentánsai részvételével június 4-én, a nemzeti összetartozás napján rendezte meg az Európai Uniós Pedagógusnapi (EU-PED) ünnepséget, amelyen doktori, és más egyetemi elismeréseket, kitüntető címeket adtak át.
A Gépipari Tudományos Egyesület a szaklapjaiban, folyóirataiban publikáló szakemberek számára Műszaki Irodalmi Díjat alapított, amelyet évenként ítélnek oda. Az Óbudai Egyetem két oktatója is kitüntetést kapott 2018. májusban.
Több országból is érkeztek trónkövetelők, de idén sem sikerült megdönteni az Óbudai Egyetem Bánki Karának egyik csapata által, híd kategóriában felállított világcsúcsát a RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokságon május 24-én. Ebben az évben hat ország fiatal mérnökei mutatták meg szakmai kreativitásukat két – híd és tartó – kategóriában megméretve magukat. Híd kategóriában a román, tartó kategóriában pedig a török színekben versenyző csapat állhatott a dobogó felső fokára.
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szakmai és közéleti tevékenysége elismeréseként Lamár Krisztiánt, az Óbudai Egyetem oktatóját Kandó-díjban részesítette. A díjat 1979-ben alapították, és a vele járó bronz emlékplakett hátoldalán olvasható felirat tanúsága szerint a díjazott az elismerést elsősorban „a magyar villamos ipar gyártási kultúrájának felemelésében kifejtett kiemelkedő munkájáért” kapja. A kitüntetést a Magyar Elektrotechnikai Egyesület 94. küldött-közgyűlésének ünnepélyes záróeseményeként Béres József az egyesület elnöke adta át.